Odetchnij pełną piersią!-warsztat świadomego oddechu
Oddech jest doskonałym narzędziem na odbudowanie swojej relacji z ciałem i umysłem, poprawia nasze funkcjonowanie psychofizyczne, a jego pozytywne skutki możemy odczuć już po pierwszej sesji. Oddech towarzyszy nam na co dzień, jednak większość z nas nie jest świadoma jego uzdrawiającej mocy. Często poszukujemy panaceum na nasze problemy na zewnątrz. Podczas tego spotkania cała nasza uwaga zostanie skierowana do naszego środka. Zwykle najlepsze rozwiązania są proste i znane od zarania dziejów. Oddech to idealny przykład na to, że sami w sobie jesteśmy narzędziem do samoleczenia i poprawy jakości naszego życia. Wszystko, czego potrzebujesz to cierpliwość, zaangażowanie i zaufanie.
Świadomy oddech zwiększa dopływ tlenu do naszych komórek, co pobudza nasz mózg do pracy, zwiększa poziomy energii oraz poszerza naszą świadomość i koncentrację. Oddech ułatwia również potężny proces detoksykacji, ponieważ aż 70% naszych toksyn jest uwalnianych wraz z nim! Jeśli nie oddychamy w pełni efektywnie, można śmiało powiedzieć, że nasz organizm nie funkcjonuje z pełną wydajnością. Ćwiczenia oddechowe pozwalają nam przywrócić połączenie z naszą siłą życiową, zwiększyć naszą uwagę i świadomość, co poprawi wszystkie aspekty naszego funkcjonowania.
Zapraszamy na kameralne “Spotkanie z oddechem”, podczas którego przyjrzysz się Twojej relacji z oddechem oraz nauczysz kilku przydatnych technik oddechowych, które możesz na własną rękę praktykować w domu i włączyć do codziennej rutyny i higieny swojego zdrowia psychicznego. Warsztat umożliwi Ci zapoznanie się oraz praktykę następujących metod:
- technika oddechu Wim Hoff’a,
- pranajama
- oddech 5 żywiołów
- oddech szamański
- oddech “SOMA”
- oddech ognia
Poznane techniki pozwolą Ci:
- lepiej radzić sobie z lękiem oraz stresem w pracy i codziennych sytuacjach
- poprawić swoją kondycję psychofizyczną,
- osiągnąć stan spokoju, relaksu, harmonii i stabilności wewnętrznej,
- niwelować zmęczenia i brak sił,
- naturalnie wzmocnić swój układ nerwowy, trawienny, odpornościowy i hormonalny,
- poczuć więcej energii w ciele oraz spokoju w umyśle,
- zredukować ból i napięcia,
- poprawić jakość Twojego snu,
- oczyścić organizm się z toksyn,
- efektywniej zarządzać własnymi emocjami,
- lepiej zrozumieć siebie oraz swoje potrzeby.
Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały, umożliwiające praktykę zaprezentowanych metod we własnym zakresie. Czas trwania warsztatu wynosi 2,5-3h, a jego koszt to 100 zł. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną (579831645), lub mailową (kontakt@kala.org.pl). Wymagana jest przedpłata (30 zł) na numer konto bankowego, podanego przy zgłoszeniu.
O prowadzących:
Edyta Orlicka - Psycholog, nauczycielka oddechu - w jej pracy integruje zachodnie koncepcje psychologii ze starożytnymi naukami wschodu, wykorzystując różne techniki pracy z ciałem i umysłem. Inspiracja naturą i medycyną alternatywną były silną motywacją do podróżowania po świecie i odkrywania różnych sposobów uzdrawiania psychosomatycznego. W różnych zakątkach świata poznawała inne aspekty postrzegania człowieka i jego złożoności. Wśród wielu metod pracy z ciałem najbardziej efektywnym narzędziem do uzdrawiania i transformacji okazał się właśnie oddech, z którym zdecydowała się pracować i odkrywać jego ogromny potencjał w terapii. Prywatnie celebruje życie poprzez taniec, śpiew, tworzenie muzyki i sztuki, medytację i obcowanie z naturą.
Więcej: https://innermedicine.wordpress.com/
Ola Suty - psycholog z pasją do tańca i technik pracy z ciałem, masażystka, właścicielka studia zdrowia psychicznego “Kala”. W swojej pracy wierzy w podejście holistyczne, dbające o dobrostan człowieka, zarówno na poziomie psychicznym, jak i fizycznym. Obecnie studiuje psychoterapię w nurcie POP oraz psychologię ajurwedyjską. Prywatnie podróżniczka, poszukiwaczka przygód, wielbicielka sztuki, jogi i kuchni wegetariańskiej.
Więcej: https://www.kala.org.pl/
“Oddech to pierwsza rzecz, jaką dostajemy po narodzinach i ostatnia, jaką oddajemy przed śmiercią. To tak proste, że wydaje się bez znaczenia. A jednak jest najważniejsze.”
Miriam Dubini